Mimo jiné se v ní píše například o tom, kterak Donald Trump přišel loni za čínským prezidentem Si Ťin-pchingem s žádostí o pomoc při obhajobě prezidentského úřadu, za což si John Bolton vysloužil od prezidenta status lháře. Není však od věci vědět, že se dosavadnímu působení Donalda Trumpa v Bílém domě nevěnuje v knižní podobě pouze nejspíše zhrzený bývalý zaměstnanec.
1. Bob Woodward – Fear: Trump in the White House (2019)
Autor je vedle redakčního kolegy Carla Bernsteina spoluautor aféry Watergate (1972), které donutila k abdikaci prezidenta Richarda Nixona. Tentokrát to není tak žhavé, leč Bob prezidenta, před kterým údajně museli podřízení, ve snaze uchránit rodnou zem, schovávat některé dokumenty, rozhodně nešetří. Jak praví recenze, nutno říci převážně listů, které Trumpa moc nemusí, jedná se o „nejintimnější portrét úřadujícího prezidenta, jaký byl kdy publikován během prezidentových prvních roků ve funkci.“
2. The Washington Post – The Mueller Report (2019)
Reportéři vlivného amerického deníku zpracovali do knižní podoby více než 400 stránkovou, více než ostře, sledovanou zprávu. Její autor, bývalý šéf FBI Robert Mueller v ní popisuje svou snahu rozkrýt z pozice zvláštního vyšetřovatele sílu ruského vlivu na prezidentské volby 2016, ve kterých Donald Trump překvapivě porazil favorizovanou Hillary Clinton. Ve zprávě se mimo jiné praví, že pracovníci ruských tajných armádních služeb sice nakonec volby s pomocí vyspělých kybernetických postupů vskutku ovlivnili, ale na obvinění Trumpa to nestačí. Nezávislého pozorovatele by napadlo cosi o sytém vlkovi a nedotčené koze.
3. Michael Wolff – Fire and Fury: Inside Trump White House (2018)
Kniha o prvních měsících vlády Donalda Trumpa, přináší spíše informace na hraně bulváru. První dáma po nečekaném volebním triumfu údajně brečela. Rodačka ze Slovinska takto ovšem nečinila radostí, důvodem bylo její přesvědčení, že manžel roli prvního muže nezvládne. Dále autor poukazuje na to, že obliba Mc Donald´s pramenila z prezidentovy obavy o vlastní život, neboť si vsugeroval, že po něm jde travič. Jak pravil Donald Trump na svém Twitteru, je Michael Wolf „škodlivý pitomec“ a „naprostý slizoun.“
4. David Cay Johnston – The Making of Donald Trump (2016)
Autor, investigativní novinář a držitel Pulitzerovy ceny se věnuje zrodu a postupnému růstu jednoho z nejkontroverznějších prezidentů americké historie. Kniha mapuje poslední tři desetiletí Trumpova života, jeho vzestupy, pády, kontroverzní byznys mnohdy balancující na hraně zákona. Podle nadšených ohlasů, pocházejících však převážně z řad mainstreamových listů, které vidí v Trumpovi třídního nepřítele, je Johnstonova kniha „nepřekonatelná a otevírá oči.“
5. Michael Isikoff, David Corn – Russian Roulette: The Inside Story of Putin´s War On Americaand The Election of Donald Trump (2018)
Veteráni z řad politických komentátorů píší o tom, kterak mělo Rusko na základě iniciativy samotného Vladimira Putina, trpělivě a cílevědomě budovat armádu špičkových trollů a hackerů s cílem ovlivnit prezidentské volby 2016 ve prospěch Donalda Trumpa. Není bez zajímavosti, že autoři dochází k jinému závěru, než Muellerova zpráva.